(تحلیل جنجال های رسانه ای جدایی جانی دپ و امبر هرد )

در این مقاله به جدایی جانی دپ و امبر هرد ، بیوگرافی جانی دپ و بیوگرافی امبر هرد و تحلیل شخصیت آنها خواهیم پرداخت.

سوال وکیل مدافع: پدر شما چطور ادمی بود؟

پاسخی جانی دپ :

 او مرد مهربونی بود!

در واقع او هنوز زنده است!

 این جمله جانی دپ میتواند در دسته لغزش های کلامی و قابل تحلیل در روانکاوی قرار بگیرد که نشان از احتمال وجود آرزوی مرگ پدر است!

اما برای چنین تفسیری نیاز به دلایل بیشتری است که در ادامه اشاره خواهد شد

دادگاه جانی دپ و امبر هرد

جانی دپ در ادامه خاطراتش به این نکته اشاره میکند که پدرش او را با کمربند تنبیه میکرده است ، اما در حین تعریف این خاطرات چند نکته بسیار مهم وجود دارد !

دپ می گوید هرگز این خاطره را فراموش نمیکند که پدرش با یک شلاق چرمی کلفت و سفید مربوط به دهه ۱۹۷۰ ، ( روی بدنه شلاق این عدد درج شده بوده است! ) او را تنبیه میکرد!

به این حجم از جزئیات  دقت کنید  که جانی دپ در مورد یکی از تلخ ترین اتفاقات زندگی اش بازگو میکند!

نکته مهم بازی ذهنی جانی دپ در لحظه توضیح این خاطرات است!

جانی دپ تصویر سازی دقیق از سوژه ایجاد کننده، خشم و اسیب در خودش  را که پدرش باشد را به تصویر سازی دقیق از ابزار تنبیه انتقال داده است

در نتیجه برای اینکه مستقیما با خشم عمیقش نسبت به پدر  رو به رو نشود به سراغ جزئیات عجیبی از وسیله ای که با آن تنبیه شده ، سوق پیدا کرده است!

 در روانشناسی تحلیلی موضوع بنام تکنیک اغراق وجود دارد!

یعنی فرد به صورت ذهنی یک آسیب بسیار عمیق را ابتدا به یک حس مطلوب تبدیل میکند و سپس یک مرحله جلوتر میرود و از آن خاطره به عنوان بهترین تجربه زندگی اش نام میبرد!

جانی دپ همین مسیر را طی میکند، او از توصیف یک پدر شلاق به دست به یک جنتلمن مهربان میرسد!

در نتیجه در تحلیل روانکال این روند را به عنوان نشانه ای مهم از خشم سرکوب شده، تحلیل کردیم

جانی دپ از سنین کودکی با مادری بسیار سلطه گر مواجه بوده که  علاوه بر تنبیه های کلامی و جسمی فراوان بر فرزندش ، مانند یک پدر خوانده دستور شکنجه های جسمی فرزندش را به همسرش واگذار میکرده است ، اما نقطه اوج اسیب های روانی جانی دپ از جایی شروع میشود که پدرش یک روز بدون هیچ اطلاع قبلی انها را ترک میکند

جانی دپ در دادگاه به پدرش لقب جنتلمن داد،چرا که هیچگاه در مقابل فحاشی های مادرش ،دست به خوشنت نزد و حداکثر تخلیه خشمش مشت زدن بر دیوار بوده که باعث شکستن دست خودش میشد اما جانی دپ از نظر روانی در شرایطی  بود که حاضر به حضور پدری بود که شلاق در دست داشت و خشمش را با مشت زدن خالی میکرد اما  پدرش انها را ترک کرد

حالا در تحلیل روانکال پازل ها را کنار خواهیم گذاشت:

جانی دپ ابتدا از سوی مادر سلطه گر همیشه مورد آزار قرار میگرفته و در آرزوی دریافت حمایت پدری بوده که یکبار بخاطر تنبیه کردنش از او عذرخواهی کرده بود اما سرانجام از سوی او نیز ترد و رها شد و مادرش خطاب به او گفت از امروز تو مرد خونه هستی!

جمله ای که طبق گفته های خودش؛ باعث بیشتر شدن ترس او شده بود اما نتیجه، جهنمی که جانی دپ از آن عبور کرده بود، این بود:

از روزی که مادرش گفت تو مرد خانه هستی،جانی دپ دقیقا در پذیرش نقش پدر  بصورت روانی فرو رفت و ناخوداگاه به دنبال فرصتی بود که حس رها شدنش از سوی پدر را جبران کند و در چنین شرایطی چه گزینه ای بهتر از امبر هرد!

زنی با نشانه های شخصیت مرزی و سلطه گری بسیار مشابه مادر جانی دپ ، که قرار است تمام تلاش خودش را به کار گیرد تا جانی دپ را به نقطه ای برساند که دقیقا سالها پیش پدرش در آن نقطه قرار داشت و تصمیم به رها کردن خانواده گرفت اما جانی دپ حتی پس از قطع شدن یک  انگشت دستش ، توسط امبر هرد باز هم به رابطه خودش ادامه داد !

یادگیری مهارت های تحلیل شخصیت از طریق تیپ شناسی و تحلیل در فیلم های سینمایی و تکنیک های تحلیل زبان بدن از طریق اپلیکیشن روانکال و سایت روانکال قابل دسترسی است.

جانی دپ
جانی دپ

در ادامه مطلب بیشتر به بیوگرافی جانی دپ و بیوگرافی امبر هرد و تحلیل شخصیت آنها خواهیم پرداخت.

بیوگرافی جانی دپ

جانی دپ با نام کامل جان کریستوفر دپ دوم در نهم ژوئن سال ۱۹۶۳    (18 خرداد ۱۳۴۲)  در اوونسبرو واقع در کنتاکی به دنیا آمد.

خانواده جانی دپ

در آن زمان پدر وی سنیور جان، مهندس شهرسازی و مادرش بتی، پیشخدمت بود. جانی در کودکی رابطه ی چندان دلچسبی با پدر و مادرش نداشت. 

ولی پدربزرگ را به هر کس دیگری ترجیح می داد ، به طوری که بیشتر زمانش را در کنار وی سپری کرده و خاطرات شیرین بسیاری را از این دوران در ذهنش دارد.

کودکی جانی دپ

در بیوگرافی جانی دپ ، او ۷ سال بیشتر نداشت که پدربزرگش از دنیا رفت. پس از آن بود که تغییر منزل های متعدد خانواده اش هم آغاز شد و همین عامل بهانه ای شد برای وخامت شرایط روحی او. خانواده ی وی در طی کمتر از یک دهه، بیست بار خانه عوض کردند تا اینکه در نهایت فلوریدا را برای سکونت دائمی خود برگزیدند.

جانی دپ
جانی دپ

علاقه به موسیقی

جانی ۱۲ ساله بود که موسیقی و به طور خاص، راک اند رول را کشف کرد. زمانی که مادرش متوجه علاقه ی وی به موسیقی شد برای او گیتار خرید. از آن به بعد جانی خود را در اتاق حبس می کرد و شب و روز گیتار می نواخت.

در پانزده سالگی، پدرش آنها را ترک کرد و او نزد مادرش باقی ماند.

یک سال بعد مدرسه را رها کرد و تمام وقتش را روی موسیقی گذاشت.

دو هفته بعد تصمیم گرفت به مدرسه بازگردد ولی مدیر مدرسه به او گفت همان بهتر که سراغ رویایش برود. خود او سه سال حضورش در دبیرستان را دورانی بسیار خسته کننده و نفرت انگیز توصیف می کند.

آغاز فعالیت هنری جانی دپ

جانی بعد از این اتفاق، گیتاریست گروه راک محلی کیدز شد.

البته حضور وی در این گروه کوتاه مدت بود چرا که او اهداف بزرگتری را در سر می پروراند. پس برای پیشرفت بیشتر به لس آنجلس نقل مکان کرد؛ شهری که سرنوشت او را تغییر داد.

در لس آنجلس به عضویت گروه سیتی انجلز درآمد و آنها را در اولین اجرای رسمیشان تحت عنوان اندوه مرد جوان همراهی کرد.

بیوگرافی جانی دپ
جانی دپ و لوری آن الیسون

ازدواج نخست جانی دپ با لوری آن آلیسون

جانی در بیست سالگی با لوری آن آلیسون بیست و پنج ساله، خواهر خواننده و نوازنده ی گیتار بیس گروه آشنا شد و در ۲۴ دسامبر ۱۹۸۳ با  او ازدواج کرد.

اگرچه عمر این رابطه کوتاه بود ولی نقطه ی عطفی بزرگ در زندگی حرفه ای جانی به حساب می آمد

چرا که لوری به واسطه ی گریمور بودنش مقدمات آشنایی جانی را با نیکولاس کیج فراهم کرد.

کیج که در آن زمان به واسطه ی حضور در فیلم های فرانسیس فورد کوپولا ، عمویش  ، اعتباری برای خود به هم زده بود ،

نخستین کسی بود که پیشنهاد بازیگری را به جانی داد و موجبات حضور وی در نخستین فیلم سینماییش را فراهم کرد. جانی و لوری آن آلیسون  در سال ۱۹۸۵ از هم طلاق گرفتند.

جانی دپ و همسرش
جانی دپ و ونسا پارادی

روابط عاشقانه جانی دپ

در بیوگرافی جانی دپ بعد از طلاق ۴ رابطه ناموفق دیگر داشت:

در سال ۱۹۸۵ با شریلین فن آشنا شد و رابطه آن‌ها ۳ سال طول کشید.

بعد با وینونا رایدر در نمایش توپ‌های بزرگ آتشین در ژوئیه ۱۹۸۹ آشنا شد و از ژوئیه ۱۹۹۰ به مدت ۳ سال با هم نامزد بودند که نام او را روی دست خود خالکوبی کرد.

 جانی دپ از سال ۱۹۹۴ به مدت ۴ سال با کیت ماس، سوپر مدل انگلیسی نامزد بود.

پس از جدایی از ماس، او سال ۱۹۹۸ در زمان فیلم‌برداری فیلم دروازه نهم با ونسا پارادی بازیگر و خواننده فرانسوی ملاقات کرد و با او ازدواج کرد و ۱۴ سال زندگی مشترک داشتن .

آن‌ها از این رابطه صاحب یک دختر به نام لیلی  رز ملودی دپ و یک پسر به نام جان کریستوفر دپ سوم  شدند. جانی دپ اعلام کرد که بچه‌دار شدن باعث شد که تکیه‌گاه محکمی را در زندگی برای خود پیدا کند.

او در مورد روحیه پدر شدن می‌گوید که این سرنوشت بوده تا پدر شود و این بخشی از ماجراجویی فوق‌العاده در زندگی است. اما دپ و پارادای در ژوئن ۲۰۱۲ اعلام کردند که از یکدیگر جدا شدند.

علاقه مندان به یادگیری تکنیک های تحلیل زبان بدن میتوانند از طریق نصب اپلیکیشن روانکال به تحلیل شخصیت ها بپردازند.

بیماری لی لی دختر جانی دپ

لی‌لی رز که به بیماری سختی مبتلا شده بود در سال ۲۰۰۷ بهبود یافت.

بیماری او نوعی عفونت باکتری اشریشیا کلی بود که نزدیک بود منجر به از کار افتادن کلیه‌های او شود و باعث شد که مدتی طولانی در بیمارستان بستری شود.

جانی دپ برای تشکر از بیمارستان بزرگ خیابان اورموند، در نوامبر ۲۰۰۷ لباس کاپیتان جک اسپرو را پوشید و ۴ ساعت برای بچه‌های بیمار کتاب داستان خواند و سال ۲۰۰۸ حدود ۲ میلیون دلار به بیمارستان کمک کرد.

نظر جانی دپ درباره پدر شدن این است

 «پدر بودن پایه و اساس محکمی در زندگی، کار و همه چیز است. نمی‌توانی عشق عمیقی را که نسبت به بچه‌ها به وجود می‌آید تصور کنی. پدر شدن من یک تصمیم آگاهانه نبود، بخشی از مسیر شگفت‌انگیزی بود که در آن قرار داشتم. قسمت و سرنوشت بود.»

جدایی جانی دپ و امبر هرد

ازدواج جانی دپ با آمبر هرد

دپ در سال ۲۰۱۵ با امبر هرد ازدواج کرد.

جانی دپ و امبر هرد  در فیلم The Rum Diary با هم آشنا شده بودند ،آنها رابطه عاشقانه‌ای را آغاز کردند .

امبر هرد و جانی دپ  در مهمانی‌ خصوصی در لس آنجلس با یکدیگر ازدواج کردند. هرد در سال ۲۰۱۶ درخواست طلاق و منع موقت (حفظ فاصله ) داد.

زیرا هرد در دادگاه اعلام کرده بود که دپ بصورت لفظی و فیزیکی او را مورد خشونت و آزار و اذیت قرار داده است.

 در همان موقع وکیل دپ اعلام کرد که هرد با اعلام این قضیه سعی در صحنه‌سازی در دادگاه جانی دپ داشته تا بتواند از او غرامت بگیرد.

هرد در دادگاه طلاق شهادت داد که او در این رابطه مورد اذیت و آزار قرار گرفته .

شواهدی که هرد اعلام کرد نیز پس از مدتی در فضای مجازی پخش شد.

سپس هر دو بیانیه‌ای صادر کردند که در آن اظهار شد که رابطه آن‌ها پرشور و حرارت بوده و با عشق پیوند خورده است.

آغاز فعالیت بازیگری جانی دپ

آغاز موفقیت‌های او به نقش اصلی مجموعه تلویزیونی خیابان جامپ شماره ۲۱ را برای شبکه رسانه‌ای فاکس در سال ۱۹۸۷ بازی کرد. او به این علت بازی در این فیلم را پذیرفت تا بتواند با فردریک فورست که الهام‌بخش او بوده‌است هم‌بازی شود.
نقش مکمل او، سل جنکو دوست قدیمی‌اش بود که در نقش خدمتکاری به نام بلوفیش بازی کرد. او در این مجموعه به یک بازیگر نوجوان محبوب تبدیل شد. موفقیت این سریال، او را به یک بازیگر محبوب نوجوان در اواخر دهه ۱۹۸۰ تبدیل کرد.

 اما با این وجود مدتی بعد احساس کرد که مجبور به بازی در این نقش شده‌است.

پس از آن تصمیم گرفت فقط در فیلم‌هایی بازی کند که احساس می‌کند مناسب او هستند.

اعتیاد به الکل و مواد مخدر جانی دپ

جانی دپ سال‌های زیادی از عمرش را درگیر الکل و مواد مخدر بود.

او از سن ۱۲ سالگی شروع به کشیدن سیگار کرد و پس از آن الکل وارد زندگی‌اش شد. جانی دپ  در مصاحبه‌ای در سال ۲۰۰۸ اعلام کرد که سال‌های زیادی از عمرش را با الکل مسموم کرده است. او در سال ۲۰۱۳ اعلام کرد که الکل و سیگار را کاملا ترک کرده است.

جانی دپ و امبر هرد
جدایی جانی دپ و امبر هرد

جدایی جانی دپ و امبر هرد

اوایل سال ۲۰۱۹ ، دپ از هرد به خاطر مطلبی که برای مجله واشنگتن پست نوشته بود

( این مقاله به طور غیر مستقیم به خشونت دپ علیه هرد پرداخت )

شکایت و درخواست غرامت ۵۰ میلیون دلاری به خاطر تهمت بی‌جای هرد به او کرد ،

در این شکایت، دپ مدارکی را مبنی بر اینکه ، این هرد بود که علیه او خشونت به کار برده را منتشر کرد مثل قطع کردن انگشت جانی دپ توسط امبرهرد و آسیب ها و کبودی های بدنش که تمام ادعاهایش را با شاهدین به دادگاه اثبات کرد.

اوایل سال ۲۰۲۰، جانی دپ فایل صدایی را منتشر کرد که در آن ، این زوج در حال صحبت درباره حادثه‌ای هستند ، که منجر به درگیری فیزیکی شده بود.هرد در آن فایل به زدن جانی دپ و پرت کردن اشیا به او اعتراف می‌کند .

وکیل جانی دپ هم اعلام کرد که این فایل صوتی، واقعی بوده و مربوط به سال ۲۰۱۵ است.

اما بسیاری از شواهد علیه امبر هرد است و یکی از افرادی که گفته‌های اَمبر را دروغ می‌دانست ونسا پارادی بود که مجدداً رابطه‌اش را با جانی آغاز کرد.

او معتقد بود که جانی هرگز به او یا فرزندانش توهین نکرد و پس از او کیت ماس نامزد سابق جانی دپ ادعا کرد که کوچکترین خشونتی در زمان رابطه از او ندیده. اَمبر پس از طلاق غرامت و بخشی از اموال جانی را دریافت نمود که شامل ۸ میلیون دلار غرامت، خودروی رنج رور   ۲۰۱۵ و  خودروی فورد اوست .

طرفداران گفته‌های دادگاه مبنی بر شواهد اَمبر، گفته‌های دوستان یا خانواده یا اخبار رسانه‌ها مبنی بر اعتیاد جانی به الکل یا مواد مخدر را قبول نداشتند زیرا جانی دپ سالهاست آنها را ترک کرده.

اَمبر هرد قول داد که خسارت  های دریافتی را به سازمان‌های خیریه کمک به زنان و کودکان طلاق صرف کند، اما رسانه‌ها اخباری در این باره منتشر نکردند.

طبق آخرین اخبار کمپانی برادران وارنر ، در حال تصمیم‌گیری برای حذف یا حداقل کم کردن شخصیت «مرا»

با بازی اَمبر هرد از فیلم «آکوامن ۲» هستند ، که بیش از ۳ میلیون امضا جمع شد.

با وجود این گفته‌ها هنوز هیچ چیز در این باره قطعی نشده‌است.

این خبر مدتهاست در محافل سینمایی می‌چرخد با این حال این روزها کمپانی وارنر در حال بررسی جدی تر این موضوع است.

پیج اینستاگرام جانی دپ

نقش های مشهور جانی دپ

 جانی دپ با کارگردان تیم برتون شروع به همکاری کرد و در فیلم‌، ادوارد دست‌قیچی (۱۹۹۰) ایفای نقش کرد.

دپ در دهه ۲۰۰۰ با بازی در نقش کاپیتان جک اسپارو در مجموعه‌فیلم‌های دزدان دریایی کارائیب (۲۰۰۳۲۰۱۷) به یکی از موفق‌ترین ستاره‌های سینما تبدیل شد.

 او برای فیلم اول این مجموعه یعنی نفرین مروارید سیاه (۲۰۰۳) نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر مرد شد.

جانی دپ و همسرش
جانی دپ و وینونا رایدر

خالکوبی های جانی دپ

جانی دپ حدود بیست خالکوبی دارد

که بیشتر آن‌ها نشان دهنده اشخاص و اتفاق‌های مهم زندگی‌اش هستند:

روی بازوی راستش نیم‌رخ یک بومی آمریکایی و یک روبان که رویش قبلاً اسم نامزد سابقش وینونا رایدر نوشت

و بعد از جدایی شان دو حرف آن را پاک کرد (Wino forever)،

لی‌لی رز (اسم دخترش) بالای قلبش

بتی سو (اسم مادرش) و یک مثلث برعکس روی بازوی چپش،

سه قلب در قسمت داخلی بازوی چپش (قلب‌ها به ترتیب برای ونسا، لی‌لی رز و جک هستند)

و یک پرنده در حال پرواز بر روی آب با کلمه جک ( اسم پسرش ) روی ساعد راستش ( پرنده به سویش پرواز می‌کند نه اینکه از او دور شود) .

بیوگرافی امبر هرد

بیوگرافی امبر هرد

اَمبر لارا هرد متولد ۲۲ آوریل ۱۹۸۶ در آستین ، تگزاس است .

خانواده امبر هرد

 مادر امبر،  پاتریشیا پیج، یک محقق اینترنتی بود و پدرش دیوید کلینتون هرد، صاحب یک شرکت ساختمانی کوچک است.

او یک خواهر کوچکتر به نام ویتنی دارد. این خانواده در خارج از آستین زندگی می‌کردند. 

پدر هرد در اوقات فراغت خود با اسب‌ها سر و کار داشت لذا اَمبر در کنار پدرش با سوارکاری، شکار و ماهیگیری بزرگ شد.

نوجوانی امبر هرد

 هرد همچنین در مراسم بالماسکه شرکت می‌کرد.

وقتی ۱۶ ساله بود، بهترین دوستش در تصادف اتومبیل جان باخت. هرد، که کاتولیک بزرگ شد، بعداً خود را ملحد و بی‌دین اعلام کرد.

او شروع کرد به خواندن کتاب‌هایی از نویسندگانی مانند  آین رند ، ری بردبری و جورج اورول که باعث زیر سؤال بردن جامعه اطراف خود شد.

 در ۱۷ سالگی، او دیگر احساس راحتی در تگزاس را نداشت و از دبیرستان کاتولیک خود خارج شد تا به نیویورک سیتی منتقل شود.

 وی سرانجام از طریق یک دوره تحصیل در خانه دیپلم دریافت کرد.

در نیویورک، وی از طریق مدلینگ، معاشش را تأمین کرد، اما خیلی زود به لس آنجلس رفت تا حرفه بازیگری را دنبال کند.

بیوگرافی امبر هرد
جدایی جانی دپ و امبر هرد

زندگی شخصی امبر هرد

اَمبر در مصاحبه‌ای مربوط به سال ۲۰۰۸ میلادی اظهار داشت که ندانم‌گرا است.

او همچنین به زبان اشاره آمریکایی تسلط کامل دارد.

امبر هرد دوجنس‌گرا است، هرد از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۲ با عکاس زنی به نام تاسیا ون ری در رابطه عاشقانه بود او به شکل رسمی و عمومی در بیست‌پنجمین رویداد سالانه اتحاد همجنس‌گرایان علیه افترا در سال ۲۰۱۰ شرکت کرد.

 اَمبر هرد اظهار داشت که؛ من خودم را به جنبش یا فرد خاصی نمی‌چسبانم، من با مردان و در حال‌حاضر یک زن، روابط موفقی داشته‌ام . او ادامه می‌دهد که من عاشق کسی می‌شوم که بخواهم عاشقش شوم.

آموزش مهارت های تحلیل شخصیت از طریق تیپ شناسی افراد به شما در بسیاری از ارتباطات کمک خواهد کرد.

بیوگرافی امبر هرد
امبرهرد و تاسیا ون ری

اَمبر هرد و حاشیه هایش

امبر هرد سال ۲۰۰۹ هرد به جرم اعمال خشونت در واشنگتن بازداشت‌شد زیرا امبر هرد باعث چنگ‌ انداختن و مصدوم نمودن بازوی تاسیا ون ری گردیده بود .

نهایت ماجرا، هیچ اتهامی علیه او وارد نشد و پلیس پس از درخواست به شکل قانونی سوابق دستگیری را در سال ۲۰۱۱ حذف کرد هر چند، دادگاه شهر کینگ، واشینگتن سوابق در رابطه با این خشونت را حفظ نموده ‌است.

در سال ۲۰۱۶ وان ری در مصاحبه‌ای عمومی ضمن دفاع از هرد اذعان داشت که؛

اَمبر کاملاً به ‌اشتباه باعث بروز چنین رویدادی شده‌ است و سوء تفسیر از چنین ماجرایی باعث بروز احساسات تنش‌زا گردیده‌است.

سال ۲۰۱۴، اَمبر یکی از قربانیان پرونده و ماجرای افشای آی‌کلاد از چهره‌های سرشناس بود که در آن، تصاویر برهنه وی بدون رضایت هک و توزیع شد. 

او پس از طلاق خود از جانی دپ، با ایلان ماسک، از کارآفرینان مشهور برای چند ماه تا اوایل سال ۲۰۱۸ در رابطه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *