سقوط پله وار یک چهره سینمایی (شهاب حسینی)

تحلیل شخصیت شهاب حسینی و همسرش ، بیوگرافی آنها و زندگی حرفه ای او و روند صعود و سقوط وی را در ادامه مطلب بخوانید.

 • پله اول سقوط

سقوطی که شروعش از همان سخرانی سینمایی چند سال گذشته شهاب حسینی بود که در یک واکنش هیجانی با استفاده از نوعی فرافکنی از نوع مذهبی ،مخاطب را از عوامل موثر در به شهرت رسیدنش حذف کرد و بصورت روانی بی اهمیت در نظر گرفتن مخاطب خودش را ادامه میدهد چرا که این تنها مسیری است که در نهایت میتواند باعث بی ارزش سازی خودش شود!

 • پله اخر سقوط

۱)نامه ای برای مخاطبان نوشته ام:

و در یک فیلم از پایان دادن به حضورش در عرصه بازیگری سخن میگوید،اما نکته مهم در فیلم اخری که از این شخص منتشر شده است ،نوع کلمات ادبی بکار گرفته شده و نوع بیان انهاست که در بنیاد روانکال  بررسی خواهیم کرد:

 در ابتدای گفتگواش به این جمله اشاره میکند، که  نامه را میتوان به عنوان نوعی دیوار دفاعی لحاظ کرد که فرصت را به شهاب حسینی میدهد تا به صورت کامل ارتباط مستقیمش را با مخاطب قطع کند چرا که باعث میشود بهانه ای برای نگاه نکردن مستقیم به دوربین داشته باشد که میتوان به عنوان نوعی فرار ناخوداگاه از احساس گناه در نظر گرفت!

آموزش کاربردی تحلیل شخصیت با پکیج جذاب شخصیت شناسی مجموعه روانکال

۲)کلمات و لحنی پیچیده،غیرمرتبط و ادبی:

شهاب حسینی در آخرین فیلمی که از خودش منتشر کرده است، برای اولین بار از چنین نوع لحن و کلماتی استفاده میکند که قطعا بدون ارتباط با احساسات درونی او نیست، احساساتی که باعث شده است او این واقعیت را بپذیرید که شاید تعداد قابل توجهی از مخاطبش را از دست داده است.

در نتیجه ناخودآگاه به سمت کاهش احساس صمیمیت با طرفدار سابقی که در حال حاضر شاید فقط یک مخاطب است، قدم برمیدارد و به شکلی بی سابقه با مخاطبش گفتگو میکند!

هر آنچه گفت نمیشود اما شد:

یک واقعیت نانوشته در مورد باورهای عمیق افراد وجود دارد،هر چه با سرعت بیشتری از آن فرار کنند با همان سرعت به آن برخورد خواهند کرد!

۱)فردی که چند سال قبل ، درمورد بی اهمیت بودن از دست دادن مخاطبش صحبت کرده بود ، حالا به دلیل فشار نبودن حمایت همان مخاطب از عرصه فعالیت کناره گیری میکند !

۲)کسی که رپ خواندن پسرش را در برنامه خودش مایه ابروریزی میدانست ، خودش در حالی در صف دریافت واکسن حاضر شده بود که ماسکی با طرح ماریجوانا بر صورت داشت ، طرحی که مورد علاقه بسیاری از گروه های رپ خوان و برای برخی از چهره های بسیار مطرح رپ در جهان به عنوان یک علاقه مندی بسیار جدی محسوب میشود !

۳) در ابتدای فیلم از بابت برداشته شدن تعارف بین خود و مخاطبش سخن میگوید ! اما در فیلم آخری که از خودش منتشر کرد به شدت غیر مستقیم ، غیر صمیمی و نافهموم سخن میگوید !

این  دست رفتار ها عموما  غیر برنامه ریزی شده و بصورت پله کانی آن هم پس از کسب برخی موفقیت آشکار میشوند  ، و در بسیاری از چهره های  سینمای جهان هم دیده شده است، رفتاری که باعث میشود تمام یا بخش بزرگی از محبوبیت خودشان را با چند اشتباه به سمت نابودی بکشانند !

🔴 بیوگرافی شهاب حسینی

سید شهاب‌ الدین حسینی تنکابنی در ۱۴ بهمن ماه سال ۱۳۵۲ در تهران به دنیا آمد .

او نخستین فرزند یک خانواده شش نفره است و یک برادر و دو خواهر دارد . اصلیت او به تنکابن مازندران برمی‌گردد. او چند سالی را نیز در دوران کودکی همراه با خانواده در خرم‌آباد زندگی کرد.تحصیلات دانشگاهی‌اش در رشتهٔ روان‌شناسی دانشگاه تهران بود که آن را به قصد مهاجرت به کانادا ناتمام گذاشت.

با پکیج تحلیل فیلم و سریال مجموعه روانکال فیلم ها را با نگاه دیگری ببینید

🔴 پدر و مادر شهاب حسینی

پدر او متولد شهریور ۱۳۲۸ است و ۴ فرزند دارد شهاب فرزند اول  و مهدی فرزند دوم است. شهاب به کار بازیگری علاقه داشت و مهدی هم علاقه مند به موسیقی است. غیر از شهاب و مهدی، دو دختر هم دارد.

سید فخرالدین حسینی ، پدر شهاب حسینی از دبیران آموزش و پرورش بود ، که دستی در ترجمه و تالیف کتاب داشت و چندین رمان و کتاب ترجمه شده توسط او منتشر شد . پدر شهاب حسینی بهمن ماه سال ۹۳ درگذشت.

مادر شهاب حسینی یک امدادگر سیار بود و همین شغل مادرش باعث شد تا چند سالی از کودکی شهاب حسینی در خرم آباد سپری شود تا مادر به خرم آباد را امداد کند.

شهاب حسینی و همسرش پریچهر قنبری

🔴 ازدواج شهاب حسینی

در سال ۱۳۷۴ عاشق دختری شد با آنکه هدفش مهاجرت به کانادا بود با پریچهر قنبری ازدواج کرد. فرزند نخست او با نام محمدامین دقیقا روز تولد پدرش یعنی ۱۴ بهمن ۱۳۸۲ و فرزند دوم او به نام امیرعلی در تابستان ۱۳۹۰ به دنیا آمدند.

🔴 بیوگرافی پریچهر قنبری

پریچهر قنبری در سال ۱۳۵۹ متولد شد و در سال ۱۳۷۴ در سن پانزده سالگی با شهاب حسینی ازدواج کرد. ماجرای ازدواج پریچهر قنبری و شهاب حسینی نیز بر میگردد به ۲۲ سالگی شهاب حسینی و زمانی که با بچه ها تئاتر دانشگاه تهران کار می کرد و همسرش را در دانشگاه هنر دید.

🔴 آغاز فعالیت هنری شهاب حسینی

وی آغاز  کار خود در دنیای هنر را با تئاتر دانشجویی و سپس، گویندگی در رادیو آغاز کرد و بعد از تجربه مجری گری در تلویزیون برای اولین بار سال ۷۹ در یک سریال به نام پس از باران به ایفای نقش پرداخت.شهاب حسینی در سال ۱۳۹۹ به اجرای یک برنامه در رسانه خانگی به نام هم‌رفیق پرداخت که تا به امروز آخرین فعالیت وی است.

شهاب حسینی و اصغر فرهادی در جشنواره کن

🔴 جوایز شهاب حسینی

حسینی در سال ۱۳۸۷ با بازی در فیلم سوپر استار جایزهٔ سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد جشنواره فیلم فجر را دریافت کرد. وی در جشنواره فیلم کن ۲۰۱۶ با ایفای نقش در فیلم فروشنده به کارگردانی اصغر فرهادی، توانست جایزهٔ بهترین بازیگر مرد جشنواره فیلم کن را به خود اختصاص بدهد.

 همچنین او خرس نقره‌ای بهترین بازیگر مرد جشنواره بین‌المللی فیلم برلین ۲۰۱۱ را به‌همراه گروه بازیگران فیلم جدایی نادر از سیمین کسب کرد.

🔴 خوانندگی شهاب حسینی

او به همراه برخی از دوستانش و همچنین برادرش مهدی گروه موسیقی هفت را تاسیس کردند. شهاب علاوه بر فعالیت در دنیای بازیگری ، در زمینه خوانندگی و موسیقی هم فعالیت میکند و و تابه حال چندین آهنگ توسط آنها منتشر شده .

کافه هنر شهاب حسینی در لواسان

🔴 کافه هنر شهاب حسینی

شهاب حسینی از جمله هنرمندانی است که علاوه بر فعالیت های هنری یک کافه در محدوده لواسان دارد و به مانند بسیاری از چهره های دیگری با راه اندازی این کافه منبع درآمد دیگری هم برای خودش دست و پا کرده است .

در این کافه علاوه بر فعالیت‌های معمول یک کافه فعالیت‌های فرهنگی و هنری دیگری هم برگزار می‌شود مثل فروش صنایع دستی و کتاب خوانی . یکی از فعالیت‌های دیگر این کافه برنامه قصه‌خوانی ویژه کودکان کمتر از هفت سال است. انجام کارهایی از این دست باعث می‌شود تا نگاه‌ها به کافه هنر لواسان از همه خاص‌تر باشد.

پریچهر قنبری همسر شهاب حسینی اداره این کافه را برعهده دارد و طراحی و دکوراسیون داخلی این کافه که بیشتر شبیه یک کلبه چوبی میان جنگلی خوش آب و هوا است از بخش های قابل توجهی است که نظر بسیاری از مشتریان این کافه را جلب میکند.( اطلاعی از دایر بودن کافه هنر در دسترس نیست)

دسترسی آسان به آموزش تحلیل چهره و امضا شناسی با نصب اپلیکیشن روانکال

🔴 برخی از فیلم ها با بازیگری سید شهاب حسینی

 • ۱۳۹۳- ۱۳۹۶ – مجموعه شهرزاد
 • ۱۳۹۴ – فروشنده
 • ۱۳۹۸ – طلاخون
 • ۱۳۹۷ _ هزارتو
 • ۱۳۹۴ – برادرم خسرو
 • ۱۳۹۲- هیس !دختر ها فریاد نمیزنند
 • ۱۳۸۹- جدایی نادر از سیمین
 • ۱۳۸۷ – درباره الی / سوپراستار / دلشکسته
 • ۱۳۸۵- بچه های ابدی
 • ۱۳۸۲- تب سرد
 • ۱۳۷۹ – پلیس جوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *