مشخصات خود را فراموش کردید ؟

ایجاد حساب کاربری

محصولات آموزشـی ویـژه درمانگـران

برای دانلـود هرکدام از پرسشنامـه ها روی آن کلیـک نماییـد.

پرسشنامه سلامت عمومی گلد برگ GHQ

می خواهیم بدانیم که در یک ماه گذشته، ناراحتی جسمانی داشته اید و یا به طورکلی، وضع عمومی سلامت شما چگونه بوده است.

دانلود پرسشنامه

فهرست اختلال استرس پس ازضربه، یک مقیاس خود گزارش دهی است، که برای ارزیابی میزان اختلال و غربال کردن این بیماران از افراد عادی و سایر بیماران به عنوان یک ابزار کمک تشخیصی به کار می­رود.

دانلود پرسشنامه

پرسشنامه کیفیت زندگی (۳۶-SF)

بررسی  و اندازه­گیری سطح سلامت از مباحث مهم بهداشتی است. سلامتی، مفهومی گسترده بوده و دارای ابعاد چندگانه است.

دانلود پرسشنامه

هوش هیجانی

سال‎هاست تصور می‎شد که هوش افراد (IQ)  موفقیت آنان را در زندگی تعیین می‎کند.

دانلود پرسشنامه

پرسشنامه استرس ادراک شده (PSS-14)

پرسشنامه استرس ادراک شده در سال ۱۹۸۳ توسط کوهن و همکاران تهیه شده و دارای ۳ نسخه ۴، ۱۰ و ۱۴ ماده­ای است که برای سنجش استرس عمومی درک شده در یک ماه گذشته به کار می­رود

دانلود پرسشنامه

مقیاس عزت نفس روزنبرگ

مقیاس عزت نفس روزنبرگ (۱۹۶۵)، عزت نفس کلی و ارزش شخصی را اندازه می­گیرد. این مقیاس شامل ۱۰ عبارت کلی است که میزان رضایت از زندگی و داشتن احساس خوب در مورد خود را می­سنجد (صلصالی و سیلورستون، ۲۰۰۳).

دانلود پرسشنامه

مقیاس اضطراب بک

این مقیاس برای سنجش میزان اضطراب طراحی شده و شامل ۲۱ عبارت است. هر عبارت بازتاب یکی از علائم اضطراب است که معمولا افرادی که از نظر بالینی مضطرب هستند، یا کسانی که در وضعیت اضطراب انگیز قرار می‎گیرند، تجربه می‎کنند

دانلود پرسشنامه

پرسشنامه شخصیتی گاستون برژه

در این تست به هیچ وجه ، منظور نشان دادن “محسنات” یا ” معایب” نیست. چه؛ این مفاهیم نسبی و مربوط به قلمرو اخلاقند. به عبارت دیگر صحبت از پاسخ “صحیح” یا “غلط” نیست ،

دانلود پرسشنامه

پرسشنامه زیر شامل تعدادی سوال درباره مسائل مربوط به مدرسه شماست. لطفا سوال ها را به دقت بخوانید و به آنها پاسخ “بلی” یا ” خیر” بدهید

دانلود پرسشنامه

«پرسشنامۀ انریچ» یک ابزار ۱۱۵ سوالی، و فرم دیگر از آن ۱۲۵ سوالی است.این پرسشنامه برای ارزیابی زمینه های بالقوه مشکل زا یا شناسایی زمینه های قوت و پرباری رابطۀ زناشویی به کار می رود.

دانلود پرسشنامه

آزمون جملات ناتمام راتر

 آزمون‎های جملات ناتمام، به عنوان یکی از روش‎های فرافکن در ارزشیابی شخصیت مورد استفاده می‎باشد، و اول بار در سال ۱۹۳۰ به وسیله تندلر به کار برده شد.

دانلود پرسشنامه

مقیاس روایت عشق اشترنبرگ

فرم ویژه خانم ها

پاسخگوی محترم این پرسشنامه شامل جملاتی است که نظر شما را در مورد برخی مسائل زندگی و روابط همسران می پرسد

دانلود پرسشنامه

چک لیست نشانگان اختلالات روانی

پرسشنامه SCL-90-R یکی از پراستفاده‎ترین ابزارهای تشخیص روان‎پزشکی است.

دانلود پرسشنامه

Do you have X-factor – فرم خانم ها

Do you have X-factor? – Women only! Are you a babe‚ are you getting there‚ or should you be working on it?

۱٫ When you talk to someone whom you care deeply‚ do you look straight into their eyes?
a. Always

دانلود پرسشنامه

پرسشنامه سبک های دفاعی

پرسشنامه حاضر در برگیرنده عبارت هایی در مورد نگرش شخصی شماست، بدین خاطر پاسخ های درست و غلط در آن وجود ندارد. لطفا میزان موافقت خود را با جمله های زیر با انتخاب یکی از گزینه های مقیاس زیر مشخص نمایید.

دانلود پرسشنامه

پرسشنامه شخصیتی روان نژندی KNPI

– شماره ۱ را در مورادی که جواب شما “بله” یا “تقریبا همیشه” است، انتخاب می شود.
– شماره (۲) را برای ” نه” و ” تقریبا هرگز” مورد استفاده قرار دهید.
– شماره (۳) را برای ” فراوان” و “به دفعات” مورد استفاده قرار دهید.

دانلود پرسشنامه

پرسشنامه مهارتهای زندگی

لطفا میزان برخورداری خود از مهارتهای زندگی را با توجه به مقیاس زیرمشخص نمایید.

دانلود پرسشنامه

این مجموعه از فهرست سوگیری شخصی “شوسترم” اقتباس شده است .
در هر شماره یک زوج گویه برای شما مطرح شده است. هریک از جملات را که با شما سازگاری بیشتری دارد علامت بگذارید .

دانلود پرسشنامه

مقیاس تعارض با پدر و مادر

موری ای. اشتراوس
سنجیدن استدلال، پرخاشگری کلامی، و خشونت در خانواده
Conflict Tactics Scales. Parents (CTSP1)
در اینجا فهرست رفتاری آمده است که شما و پدر و مادرتان احتمالا در هنگام بروز تعارض انجام داده اید.

دانلود پرسشنامه

مقیاس تکانشوری بارات ۳۰ ماده

افراد بر اساس شیوه عمل و تفکر در موقعیت های مختلف تفاوت دارند. مقیاس تکانشوری بارات آزمونی است برای اندازه گیری برخی از شیوه هایی که شما براساس آنها می اندیشید و رفتار می کنید.

دانلود پرسشنامه

مقیاس اضطراب کتل

نام نام خانوادگی تاریخ تولد جنس متاهل مجرد
در این پرسشنامه ۴۰ سوال مطرح می شود که اکثر مردم در زندگی خود با آنها روبرو می شوند. به همه سوالها با صداقت کامل پاسخ دهید.

دانلود پرسشنامه

مقیاس اضطراب امتحان ساراسون

این تست به شما کمک می کند خود را بهتر بشناسید. از آن جایی که هیچ دو نفری شبیه به هم نیستند، پاسخ صحیح به سوالات، پاسخی است که از نظر شما صحیح است. شما به ۲۵ سوال [عبارت] پاسخ خواهید داد. در مقابل هر سوال دو مربع کوچک در نظر گرفته شده است.

دانلود پرسشنامه

مقیاس احساس خواهی

در زمینه های متفاوت دو انتخاب پیشنهاد شده است، A و .B هردو را با دقت بخوانید و آن چه را که با ویژگی های شما بیشتر سازگاری دارد، مشخص کنید

دانلود پرسشنامه

حساسیت خانواده به فرزند

خواهشمند است پس از خواندن هر سئوال، درجه توافق خود را با کشیدن یک ضربدر روی شماره أی که با احساس شما بیشترین مطابقت را دارد، در پاسخنامه مشخص کنید. درجه توافق به صورت نمرات زیر بیان می گردد .

دانلود پرسشنامه

پرسشنامه وابستگی به دیگران

این پرسشنامه از ۴۸ سوال تشکیل می شود. ابتدا هریک از آن ها را بخوانید تا بدانید توانایی ها، احساسات و رفتارهای شما را منعکس می کنند یا خیر. بعد بر حسب این که تا چه اندازه توانایی ها، احساسات و رفتارهای شما را منعکس می کنند، یکی از نمرات زیر را در نظر بگیرید.

دانلود پرسشنامه

پرسشنامه شیوه فرزندپروری والدین

در زیر عباراتی در باره نحوه برخورد والدین با فرزندانشان آورده شده است. لطفا جملات زیر را به دقت بخوانید و با توجه به مقیاس زیر میزان موافقت خود را با کدام از آنها مشخص کنید .لطفا تا جایی که ممکن است هیچ موردی را بدون پاسخ نگذارید.

دانلود پرسشنامه

برای پاسخ به عبارت های این پرسشنامه، یک موقعیت پر تنش را مجسم کنید. در مورد پر تنش ترین موقعیتی را که در هفته پیش تجربه کرده اید، فکر کنید.
منظور ما از موقعیت پر تنش، موقعیتی است که برای شما دشوار یا آزار دهنده بوده است؛ …

دانلود پرسشنامه

پرسشنامه خود بیمار انگاری

برای هر مورد عباراتی پیشنهاد شده است که شما باید یکی را انتخاب کنید. گاهی متوجه می شوید که نمی توانید دقیقا با سوال مطرح شده موافقت یا مخالفت کنید. بنابراین پاسخی را انتخاب کنید که به باور و اعتقاد شما نزدیک تر است. با خود صادق باشید، نیازی نیست طوری عمل کنید که خودتان را بهتر از آنچه که هستید نشان دهید

دانلود پرسشنامه

پاسخگوی عزیز، لطفا با توجه به عقاید و نظرات خود در فهرست زیر ملاک های انتخاب همسر را در دو موقعیت (الف) موقعی که هنوز ازدواج نکرده بودید و یا در حال ازدواج بودید، و (ب) اکنون که چند سالی از ازدواج شما گذشته است، با نمره های ۱ تا ۵ درجه بندی کنید

دانلود پرسشنامه

مقیاس نو آوری سازمانی – مدرسه

عباراتی در مورد مدرسه ارائه شده است. با توجه به مقیاس زیر، نظر خود را درپاسخنامه مشخص فرمایید.

دانلود پرسشنامه

مقیاس فشارزاهای شغلی واحد صنعتی

پرسشنامه توسط محمدرضا صفارزاده (۱۳۷۷) تدوین شده است.

لطفا عبارت زیر را که درباره عوامل فشارزای شغلی هستند به دقت مطالعه کنید و سپس یک از چهار گزینه هرگز، به ندرت، گاهی اوقات و اغلب اوقات را که وضعیت شما را بهتر توصیف می کند، انتخاب کنید.

دانلود پرسشنامه

مقیاس رگه فراخلقی – فرم کوتاه

هر یک از عبارات را بخوانید و مشخص کنید که هر عبارت تا چه حد شما را خوب توصیف می کند. تا می توانید صادقانه و رو راست پاسخ دهید، آزمون تنها زمانی می تواند مفید باشد که پاسخ هایتان دقیق و صحیح باشد. در پاسخ به هر عبارت یکی از گزینه های زیر را انتخاب کنید.

دانلود پرسشنامه

مقیاس ترس از موفقیت گود

هر یک از جملات زیر را با دقت بخوانید. اگر در کل با آن موافق بودید به آن پاسخ “بلی” و اگر مخالف بودید، به آن پاسخ “خیر” بدهید.

دانلود پرسشنامه

عزت نفس – زاندا

این پرسشنامه برای بررسی احساس شما در مورد خودتان طراحی شده است و نباید آن را یک آزمون به شمار آورد. به همین دلیل هیچ یک از پاسخ ها صحیح یا غلط نیستند. سعی کنید به سوال ها جواب دقیق و درست بدهید. پاسخ خود را با قرار دادن یکی از اعداد زیر در مقابل هر سوال مشخص کنید:

دانلود پرسشنامه

حمایت اجتماعی _ مقیاس دوستان

عبارات زیر مربوط به تجارب، ادراک ها و احساس هایی است که اکثر مردم گه گاه در رابطه با دوستان خود پیدا می کنند. برای هر عبات سه پاسخ می تواند وجود داشته باشد: بله، خیر، نمی دانم. لطفا دور پاسخ انتخابی خود برای هر عبارت دایره بکشید.

دانلود پرسشنامه

حمایت اجتماعی _ مقیاس خانواده

عبارات زیر مربوط به تجارب، ادراک ها و احساس هایی است که اکثر مردم گه گاه در رابطه با خانواده خود پیدا می کنند. برای هر عبات سه پاسخ می تواند وجود داشته باشد: بله، خیر، نمی دانم. لطفا دور پاسخ انتخابی خود برای هر عبارت دایره بکشید

دانلود پرسشنامه

تست دلبستگی ( اعتیاد ) به اینترنت

در زیر تجربه هایی آمده است که برخی در مورد کار با اینترنت داشته اند. پس از مطالعه هر کدام، میزان درستی آن تجربه را در مورد خودتان با توجه به مقیاس زیر مشخص کنید.

دانلود پرسشنامه

پرسشنامه وابستگی به دیگران

سنجش وابستگی به دیگران

لطفا هر عبارت را بخوانید و مشخص کنید که تاچه حد جزو خصوصیات شما از بعد نگرشها، احساس ها، یا رفتارتان است. سپس با استفاده از بار ارزشی اعداد زیر به آن ها رتبه بدهید.

. دانلود پرسشنامه

این پرسشنامه ۲۴ جمله است که هر یک حالت ، عقیده یا تجربه ای را بیان می کند.

خواهشمند است هر یک از جمله ها را به دقت مطالعه کنید و موافقت خود را با درج علامت در ستون ها مشخص کنید

دانلود پرسشنامه

این پرسشنامه به ارزیابی ششمین مرحله رشد “اریکسون” یعنی (صمیمیت – کناره جویی) اختصاص دارد .

پرسشنامه به صورت عبارت ارائه شده و هر یک از عباراتی را که در مورد شما صدق می کند، با کشیدن دایره دور یکی از پاسخ های هرگز، گاه گاهی، نسبتا اغلب و غالبا مشخص کنید.

دانلود پرسشنامه

پرسشنامه سنجش انگیزه مدیریت۱

هر یک از عبارات دارای هفت گزینه است که از قوی تا ضعیف درجه بندی گردیده است. این پرسشنامه مبتنی بر هفت بعد مدیریت مشخص شده است. برای هر عبارت، دور عددی که شدت انگیزه شما را بهتر نشان می دهد، دایره بکشید.

. دانلود پرسشنامه

پرسشنامه رفتار منطقی

برای هریک از جملات زیر پاسخی انتخاب کنید که با نظر شما بیشتر مطابقت می کند. بدین ترتیب که ابتدا جمله را به دقت بخوانید، خیلی وقت صرف نکنید و تا می توانید سریع پاسخ دهید. برای اجتناب از اشتباه معیار نمره گذاری زیر را در نظر داشته باشید

دانلود پرسشنامه

پرسشنامه رغبت میشل گوکلن

در هر سطر این پرسش نامه، چهار فعالیت برای شما پیشنهاد می شود. فعالیت مورد علاقه خود را انتخاب کنید و در خانه مربوط به آن علامت * بگذارید. در انتخاب فعالیت ها، استعداد یا تحصیلات لازم را برای انجام دادن آن ها را در نظر نگیرید، تنها ذوق شخصی خود را در نظر بگیرید.

دانلود پرسشنامه

B یا A پرسشنامه شخصیتی تیپ

پرسشنامه زیر را، باکشیدن دایره دور پاسخی که با ویژگی های شخصیتی شما منطبق است، پر کنید. تا می توانید سریع پاسخ دهید و هیچ سوالی را بدون پاسخ نگذارید.

دانلود پرسشنامه

مقیاس کنار آمدن با خود

برای هر سوال سه پاسخ در نظر گرفته شده است : b،  a و .c هرپاسخی که با طرز تفکر شما بیشتر مطابقت می کند، انتخاب کنید. پاسخ خود را خیلی سریع انتخاب کنید. سوالاتی که به صورت کاملا خودبه خودی انتخاب شوند، بهتر می توانند ویژگی های شما را آشکار سازند.

دانلود پرسشنامه

پرسشنامه همدلی

با توجه به مقیاس زیر به هریک از عبارات زیر با خط کشیدن دور عدد مناسب، پاسخ دهید.

دانلود پرسشنامه

آزمون کم رویی

دوست عزیز، لطفا هر یک از سوالات زیر را با دقت مطالعه فرمایید و مناسب ترین گزینه ای که با روحیه شما ارتباط دارد را انتخاب کنید. هیچ سوالی را بدون پاسخ نگذارید. از همکاری صمیمانه شما سپاسگزاریم

دانلود پرسشنامه

سنجش خود آرمانی و خود واقعی

سنجشی که اکنون در صدد تجربه آن هستید به دسته بندی پرسش ها موسوم است. هریک از عبارت زیر را روی کارتی بنویسید. و سپس به دستورالعمل توجه کنید .

دانلود پرسشنامه

زندگی شخصی، منبع استرس

آیا زندگی شخصی شما منبع استرس است؟

دانلود پرسشنامه

تست شخصیت مینه سوتا – فرم بلند

مقیاسهای « نگرش فرزند نسبت به پدر» (ن ف پ) و مادر (ن ف م)، ابزارهای ۲۵ سوالی اند که برای اندازه گیری دامنه ، میزان و یا شدت مشکلات فرزند با پدر و مادرش تدوین شده است.

دانلود پرسشنامه

مقیاسهای «حمایت اجتماعی- دوستان» و « حمایت اجتماعی-  خانواده» دو پرسشنامۀ ۲۰ سوالی برای سنجش میزان ارضاء انسان از حمایت دوستان و خانواده است.

دانلود پرسشنامه

این پرسشنامه توسط هاجسون و راچمن (۱۹۷۷) به منظور پژوهش در مورد نوع و حیطه مشکلات وسواسی تهیه شده است.

[ دانلود پرسشنامه

پرسشنامه کیفیت خواب (PSQI)

این پرسشنامه با هدف بررسی کیفیت خواب در طی یک ماه گذشته ساخته شده و شامل ۱۸ عبارت است. تعداد بسیاری از مطالعات انجام شده میزان اعتبار و پایایی بالایی این پرسشنامه را نشان داده ­اند.

دانلود پرسشنامه

پرسشنامه عزت نفس کوپر اسمیت

عزت نفس از جمله مفاهیمی است که در چند دهه‎ی اخیر مورد توجه بسیاری از پژوهشگران قرار گرفته است، اما از نظر قدمت تاریخی، این موضوع در مباحثی که علما و فلاسفه تعلیم و تربیت در گذشته داشته‎اند نیز به چشم می‎خورد.

دانلود پرسشنامه

پرسشنامه خودکارآمدی عمومی شرر

بمنظور سنجش باورهای خودکارآمدی دانشجویان، از پرسشنامه باورهای خودکارآمدی شرر و همکاران (۱۹۸۲) استفاده شد.

دانلود پرسشنامه

پرسشنامه پرخاشگری AGQ

لطفا جملات زیر را با دقت بخوانید و با توجه به مقیاس زیر، گزینه ای را که بیشتر با ویژگی های شما انطباق دارد، انتخاب کنید.

دانلود پرسشنامه

مقیاس خانوادۀ اصلی

«مقیاس خانوادۀ اصلی» یک ابزار ۴۰ سوالی است که برای سنجیدن ادراک و استنباط شخص از میزان «سلامت» خانوادۀ اصلی اش تدوین شده است.

دانلود پرسشنامه

مقیاس تکمیل جمله ماینر MSCS

لطفا جملات زیر را با انتخاب یک گزینه از بین ۶ گزینه، که به بهترین نحو نظر شما را بیان می کند، تکمیل فرمایید.

دانلود پرسشنامه

هر یک از سوالات [عبارات] زیر را با دقت بخوانید و ازبین چهار گزینه؛ خیلی کم، نسبتا کم، نسبتا زیاد و خیلی زیاد، گزینه ای را که با وضعیت کنونی شما بیشتر همخوانی دارد، انتخاب کنید و آن را با گذاردن علامت ضرب (*) مشخص بفرمایید

دانلود پرسشنامه

پرسشنامه سنجش کارکرد عمومی جنسی

شاخص بی ثباتی ازدواج

«شاخص بی ثباتی ازدواج» یک ابزار ۱۴ سوالی است که برای اندازه گیری عدم ثبات زناشویی و خصوصاً مستعد طلاق بود تدوین شده است.

دانلود پرسشنامه

آزمون هوش هیجانی بار – ان

 آزمون هوش هیجانی بار- ان در سال ۱۹۸۰ با طرح این سوال که «چرا بعضی مردم نسبت به بعضی دیگر در زندگی موفق‎ترند» آغاز گردید.

دانلود پرسشنامه

مقیاس روایت عشق اشترنبرگ-مردان

فرم ویژه آقایان

پاسخگوی گرامی این پرسشنامه شامل جملاتی است که نظر شما را در مورد برخی مسائل زندگی و روابط همسران می پرسد

دانلود پرسشنامه

آزمون هوشی هیلدا سانتوچی

برای تشخیص کنترل دست وجهت‎یابی کودکان ۴ تا ۶ ساله

آزمون سانتوچی یک آزمون مداد کاغذی است و از ده شکل تشکیل شده است.

دانلود پرسشنامه

مقیاس خودکارآمدی عمومی شرر

بمنظور سنجش باورهای خودکارآمدی دانشجویان، از پرسشنامه باورهای خودکارآمدی شرر و همکاران (۱۹۸۲) استفاده شد. این مقیاس که برای خودکارآمدی عمومی در نظر گرفته شده، دارای ۱۷ ماده می باشد.

دانلود پرسشنامه

پرسشنامه سبک مدیریت – حسنی

با توجه به این که در سوال های زیر هیچ پاسخ صحیح و غلطی وجود ندارد و هیچ یک از سوالات پیچیده نیست، لطفا پس از خواندن هر سوال نظر خود را به صورت بلی یا خیر مشخص کنید و درباره معنای دقیق سوال ها زیاد فکر نکنید.

دانلود پرسشنامه

پرسشنامه همام

پرسشنامه ۱۱۹ جمله است هریک از جملات را به دقت بخوانید و هر مورد را که درباره شما صادق است با درج علامت (×) در پاسخنامه مشخص کنید. هیچ پرسشی را بدون پاسخ نگذارید. پاسخ های بدون علامت (خیر) محسوب می شود.

دانلود پرسشنامه

مطالعات میان فرهنگی- بررسی ابعاد فرهنگی هافستند

دانلود پرسشنامه

پرسشنامه ای که در اختیار شما قرار می گیرد، اجازه می دهد تا بتوانید نوع اختلال خود را، چه از نظر ساخت فیزیکی و چه از نظر ویژگی های روانی، برآورد کنید.

دانلود پرسشنامه مقیاس اندازه گیری نوع اختلال های رفتاری میشل گوگلن

 

موری ای. اشتراوس
سنجیدن استدلال، پرخاشگری کلامی، و خشونت در خانواده
Conflict Tactics Scales. Parents (CTSP)
در اینجا فهرست رفتاری آمده است که شما و برادر یا خواهرتان احتمالا در هنگام بروز تعارض انجام داده اید.

دانلود پرسشنامه

مقیاس رفتار دوستانه ۴۰ ماده

چقدر مهربان هستید . عبارت ها زیر، نمونه هایی از چگونگی احساس افراد در مورد خود و دیگران است. هیچ یک از پاسخ ها صحیح یا غلط نیستند. مهم این است که شما شخصا در مورد خودتان چه احساس و اعتقادی دارید.

دانلود پرسشنامه

مقیاس نگرانی و بلاتکلیفی

هرکس، گهگاه احساس نگرانی می کند. در این آزمون عبارت هایی را می خوانید که به نگرانی مربوط می شوند. بر حسب اعداد زیر مشخص کنید که هر عبارت تا چه حد می تواند شما را توصیف کند.

دانلود پرسشنامه

مقیاس همدم طلبی – دوری گزینی

دونالد ام. برنشتاین، جان سانتلی، کارن آلترر، و وینسنت اندرو سیگلیو
Pursuing- Distancing Scale (FDS)
لطفا اگر هریک از عبارات زیر درباره شما صادق است، دور کلمه “بله” و اگر نیست دور کلمه “خیر” دایره بکشید. در مورد یک عبارت، هر دو پاسخ را علامت نزنید.

دانلود پرسشنامه

تست حس ششم (ESP)

در این پرسشنامه ۱۲ سوال ساده از حس ششم وجود دارد. وقتی با دقت به آنها
پاسخ می دهید می توانید تا حدودی حدس بزنید از چه میزان نیروی خارق العاده و فوق
روانی برخوردارید؟

دانلود پرسشنامه

لطفا در هریک تغییرات اجمالی خانواده را بخوانید و مشخص کنید که آیا این تغییر در ۶ ماه گذشته در خانواده شما رخ داده است یا خیر. با گذاشتن علامت، با توجه مقیاس زیر یکی از سه پاسخ را انتخاب کنید.

دانلود پرسشنامه

عبارت های زیر را به دقت مطالعه نموده نظر خود را درباره هریک از عبارت ها بر اساس این که به شما شبیه است(بلی) یا به شما شبیه نیست (خیر)، پاسخ دهید.

دانلود پرسشنامه

پرسشنامه سلامت سازمانی مدرسه

با توجه به مقیاس زیر نظر خود را در باره هر عبارت مشخص کنید.

دانلود پرسشنامه

پرسشنامه خود پنداره SCQ

در این پرسشنامه سوالاتی با تعدادی پاسخ ارائه شده است. آن ها را با دقت بخوانید و در جای خالی مقابل موردی که درباره شما صادق است، علامت بزنید. فقط یک جواب باید بدهید. مثالی در زیر بیان شده است. محدودیت زمانی وجود ندارد. اما سعی کنید در پاسخگویی سرعت داشته باشد

دانلود پرسشنامه

پاسخگوی عزیز، لطفا هریک از جملات زیر را به دقت بخوانید و به تمام آن ها پاسخ دهید. برای هر جمله پاسخ های “همیشه” ، “اکثرا” ، “گاهی اوقات” ، ” بندرت” ، و “هرگز” در نظر گرفته شده است. لطفا با توجه به رابطه زناشویی خود، برای هر عبارت، آن را که متناسب است، را انتخاب کنید.

دانلود پرسشنامه

آزمون منبع کنترل

هر سوال را با دقت بخوانید. اگر پاسخ شما به آن “بلی” بود در زیر ستون بلی، اگر پاسخ شما “خیر” بود در
ستون خیر علامت بزنید

دانلود پرسشنامه

مقیاس عشق سودایی

به کسی که همین الان او را خیلی دوست دارید فکر کنید (اگر الان کسی را دوست ندارید، به کسی که در گذشته او را دوست دارید فکر کنید. اگر هرگز کسی را دوست نداشته اید، به کسی فکر کنید که به این مقصود به او نزدیک شدید) سعی کنید شدت احساس خود را در هریک از گویه های زیر مشخص کنید.

دانلود پرسشنامه

مقیاس شیوه زندگی

گویه های زیر باید مطابق احساس شما در زمان حال، تکمیل شود. هر یک از گزینه های “صحیح” یا “غلط” را بیشتر در مورد شما صدق می کند به عنوان پاسخ انتخاب کنید

دانلود پرسشنامه

مقیاس سخت کوشی

در زیر جمله هایی درباره زندگی مطرح شده است که افراد غالبا احساس متفاوتی در مورد آنها دارند. برای این که نشان دهید چه احساسی درباره هر جمله دارید، از اعداد صفر تا سه استفاده کنید. هر سوال را با دقت بخوانید و مشخص کنید که به نظر شما هر سوال تا چه حد درست است. هیچ پاسخ درست یا غلطی وجود ندارد.

دانلود پرسشنامه

مقیاس رابطه ولی – فرزندی : مادر

با توجه به مقیاس، به سوال های زیر در مورد مادر خودتان پاسخ دهید

دانلود پرسشنامه

مقیاس رابطه ولی – فرزندی : پدر

با توجه به مقیاس، به سوال های زیر در مورد پدر خودتان پاسخ دهید

دانلود پرسشنامه

مقیاس تجربه های اوج

جمله های زیر، تجربه های مختلفی را که افراد داشته اند، بیان می کنند  هر سوال را با دقت بخوانید و مشخص کنید که آیا آن جمله درباره شما “درست “است یا “نادرست”

دانلود پرسشنامه

مقیاس الگوهای سخت انضباطی

عبارتهایی درباره ارتباط شما با والدینتان داده شده است با توجه به مقیاس زیر پاسخ خود را انتخاب کنید. لطفا تا جایی که ممکن است هیچ موردی را بدون پاسخ نگذارید.

دانلود پرسشنامه

مقیاس اعتماد بین شخصی –

جملات زیر بیانگر نظرات و احساساتی هستند که شما ممکن است در مقابل فرد دیگری داشته باشید. شخص معینی را در نظر بگیرید که اعتماد زیادی به او دارید، کسی که او را با نام “…….” مشخص می کنیم. با استفاده از اعداد زیر مشخص کنید که تا چه حد با هر جمله موافق یا مخالف هستید، توجه داشته باشید که نسخه های آزمون برای مردان و زنان متفاوت است.

دانلود پرسشنامه

عزت نفس شما چقدر است؟

گرانقدرترین دارایی شما کدام است؟ بهترین دوستتان، مهارتهای شغلی تان، خلاقیتتان، و یا عشقتان به خانواده؟ فکر می کنید از اینها گران بهاتر هم وجود داشته باشد؟ لحظه ای به عزت نفس خود فکر کنید. عزت نفس شما در بسیاری از رفتارهای شما خودش را نشان می دهد و حتی اشخاص معمولی در مواقعی می توانند آن را ردیابی کنند.

دانلود پرسشنامه

شخصیت وسواس فکری – عملی

به هر سوال پاسخ صحیح (ص)یا غلط (غ) بدهید. هیچ سوالی را بدون پاسخ نگذارید.

دانلود پرسشنامه

شاخص رضایت زناشویی

این پرسشنامه برای اندازه گیری میزان رضایت شما از ازدواج خودتان ساخته شده است . هدف از این پرسشنامه امتحان کردن نیست ، لذا جواب صحیح و غلط ندارد . بنابراین خواهشمند است سعی کنید این سؤالات را با گذاشتن یکی از اعداد زیر در مقابل آن هرچه بادقت تر و دقیق تر پاسخ دهید.

دانلود پرسشنامه

شاخص بی ثباتی ازدواج

لطفا جواب خود را با خیلی اوقات، اغلب اوقات، گاهی، یا هرگز مشخص کنید

دانلود پرسشنامه

پرسشنامه عملکرد خانواده

در زیر عباراتی درباره خانواده نوشته شده است، با توجه به مقیاس زیر پاسخ خود را انتخاب کنید. لطفا تا جایی که ممکن است هیچ موردی را بدون پاسخ نگذارید

دانلود پرسشنامه

این پرسشنامه تعدادی جمله درباره شیوه تفکر، احساس یا رفتار افراد است. مشخص کنید که هر جمله تا چه حد در مورد شخص شما صادق است. برای کامل کردن پرسش نامه، هر جمله را با دقت بخوانید و مشخص کنید که چقدر در مورد شخص شما صدق می کند. با استفاده از اعداد زیر، پاسخ خود را در کنار هر سوال بنویسید

دانلود پرسشنامه

مقیاس ترس از صمیمیت

تا چه حد قادر به ایجاد صمیمیت هستید
دستورالعمل قسمت الف: فرض کنید با کسی رابطه نزدیک و رمانتیک برقرار کرده اید. به سوال های زیر طوری پاسخ دهید که گویی در آن موقعیت قرار گرفته اید.  طبق مقیاس پنج درجه ای زیر به هر یک از سوال ها پاسخ دهید و مشخص کنید تا چه حد از آن ویژگی برخوردار هستید.

. دانلود پرسشنامه

مقیاس تایید خویشتن – راتوس

هرجمله این مقیاس را به دقت بخوانید و ببینید تا چه اندازه در مورد خود شما صدق می کند. برای نمره گذاری مقیاس زیر را در نظر بگیرید.

دانلود پرسشنامه

مقیاسهای تاکتیکهای تعارض

«مقیاس های تاکتیکهای تعارض» یک ابزار ۱۵ سوالی است که برای سنجش سه تاکتیک حل تعارض(یعنی استدلال پرخاشگری کلامی و خشونت بین اعضای خانواده تدوین شده است.

دانلود پرسشنامه

سنخ نمای مایرز- بریگز MBTI

سنخ نمای مایرز- بریگز یک پرسشنامه خودسنجی است که بر اساس نظریه تیپ­های روان شناس و روانپزشک سویسی کارل گوستاو یونگ طراحی شده است.

دانلود پرسشنامه

مقیاس رابطۀ ولی- فرزندی

«مقیاس رابطۀ ولی- فرزندی» یک ابزار ۲۴ سوالی برای سنجیدن نظر جوانان دربارۀ رابطۀ آنان با والدین شان است.

دانلود پرسشنامه

پرسشنامه شخصیتی پنج عاملی (NEO)

پرسشنامه NEO یکی از جدیدترین پرسشنامه های مربوط به ارزیابی ساخت شخصیت بر اساس دیدگاه تحلیل عاملی است .

دانلود پرسشنامه

پرسشنامه شخصیتی گری – ویلسون

لطفا به هریک از سوال های زیر پاسخ “بله” یا ” خیر” بدهید. اگر به هر دلیلی پاسخ دادن را غیر ممکن دیدید، گزینه نمی دانم را انتخاب کنید، سریع پاسخ دهید و زیاد نگران معنای دقیق سوال ها نباشید. هیچ پاسخ صحیح یا غلطی وجود ندارد و هیچ یک از سوالها پیچیده نیست.

دانلود پرسشنامه

مقیاس سازگاری زن و شوهر

این مقیاس یک ابزار ۳۲ سوالی برای ارزیابی کیفیت رابطۀ زناشویی از نظر زن و شوهر یا هر دو نفری است که با هم زندگی می کنند

دانلود پرسشنامه

در این قسمت از شما درخواست می شود به عبارات زیر رتبه ای بدهید که در مورد مردم به طور کلی صادق است. رتبه هر یک از سوالات این مقیاس بین ۱ تا ۱۰ است

دانلود پرسشنامه

پرسشنامه شخصیتی برن رویتر

سوالاتی که خواهید دید ، برای بررسی علائق و نگرش های شما طرح شده است. این سوالات از نوع سوال های هوشی نیست.

دانلود پرسشنامه

پرسشنامه درون گرایی – برون گرایی

برای هر حوزه پنج عبارت پیشنهاد شده است که شما باید یکی را انتخاب کنید. گاهی متوجه می شوید که نمی توانید دقیقا با سوال مطرح شده موافقت یا مخالفت کنید

دانلود پرسشنامه

پرسشنامه سازگاری بل

 پرسشنامه سازگاری در سال ۱۹۶۱ توسط پروفسور بل تدوین شد. وی در زمینه سازگاری، دو پرسشنامه ارائه کرده است که یکی مربوط به دانش‎آموزان و دانشجویان و دیگری برای بزرگسالان که (فرم حاضر) از یکصد و شصت عبارت تشکیل شده است.

دانلود پرسشنامه

آزمون باورهای غیر منطقی جونز (IBT)

این آزمون در سال ۶۹ – ۱۸۶۸ توسط جونز ساخته شده و یکی از کاربردی­ترین ابزارهای اندازه­گیری باورهای غیرمنطقی در جهان است

دانلود پرسشنامه

توجه : پرسشنامه زیر اقتباسی است و علاقمندان لازم است جهت کسب ماده های اصلی با نشانی داده شده خانم شهابیان ارتباط برقرار نمایند .
مقیاس کانرز دارای ۴۸ گویه است که به وسیله والدین تکمیل می شود.

دانلود پرسشنامه

پرسشنامه خلاقیت عابدی

۱٫ وقتی با مساله خیلی دشواری رو به رو می شوید، معمولا چه می کنید؟
الف: گریه می کنم، چون فکر نمی کنم بتوانم مساله را حل کنم.
ب: گریه نمی کنم، اما ناراحت می شوم.
ج: سعی می کنم راه مناسبی برای حل مساله بیابم.

دانلود پرسشنامه

پرسشنامه سنجش عملکرد ازدواج

پاسخگوی عزیز، در زیر عباراتی درباره ازدواج نوشته شده است. لطفا هر عبارت را به دقت مطالعه کنید و مشخص کنید که این عبارت تا چه حد توصیف ازدواج خود شماست. لازم است پاسخ شما مطابق نظرتان درباره ازدواج خود باشد.

دانلود پرسشنامه

پرسشنامه نگرش به تغییر سازمانی

هر یک از سوالات [عبارات] زیر را با دقت بخوانید و از میان ۷ گزینه مربوط به هر سوال، گزینه ای را که به نظر شما بهترین انتخاب می باشد، با گذاشتن علامت ضربدر مشخص فرمایید. سعی کنید فقط یک گزینه را انتخاب بفرمایید.

دانلود پرسشنامه

کیفیت زندگی Sf-36

دوست عزیز درصورتی که هیچ یک از گزینه ها پاسخ شما نبود نزدیک ترین گزینه را انتخاب کنید. درصورتی که تمایل به گرفتن پاسخ آزمون خود هستید یک کد(شماره) برای پرسشنامه خود انتخاب کنید و بعد از بررسی نهایی، نتیجه را از آزمونگرجویا شوید.

دانلود پرسشنامه

مقیاس احساس گناه موشر

این مقیاس بر حسب پاسخ دوتایی دانشجویان در تکمیل جملاتی مثل “هنگامی که خواب های جنسی می بینم . . . ” تنظیم شده است. به هر سوال تا آن جا که می توانید صادقانه پاسخ دهید و برای این کار از مقیاس زیر استفاده کنید

دانلود پرسشنامه

مقیاس تعارض با خواهر یا برادر

سنجیدن استدلال، پرخاشگری کلامی، و خشونت در خانواده
Conflict Tactics Scales. Sisters or Brothers (CTSBS)
در اینجا فهرست رفتاری آمده است که شما و برادر یا خواهرتان احتمالا در هنگام بروز تعارض انجام داده اید.

دانلود پرسشنامه

مقیاس خود – کار آمدی کودکان

Children’s Self-efficacy for peer interaction scale Wheeler & Ladd

دانلود پرسشنامه

مقیاس عشق مثلثی اشترنبرگ ۴۵ ماده

در جای خالی هر یک از جملات مقیاس زیر، ابتدا اسم کسی را بنویسید که او را دوست دارید یا شیفته او هستید. اگر نخواستید اسم بنویسید، می توانید یک علامت اختصاری بگذارید.

دانلود پرسشنامه

مقیاس نو دوستی

جمله های زیر نشان می دهد که مردم چه احساسی درباره خود و دیگران دارند . هیچ پاسخ صحیح یا غلطی وجود ندارد. در واقع آن چه شخصا باور دارید یا احساس می کنید، در مورد شما درست است. هر جمله را با دقت بخوانید، سپس با استفاده از اعداد زیر مشخص کنید که چقدر با آن موافق یا مخالف هستید .

دانلود پرسشنامه

مقیاس ارزیابی توانایی جرّ و بحث

این پرسشنامه جملاتی در اختیار شما می گذارد که به جرّ و بحث بیهوده درباره موضوع های مختلف مربوط می شوند. هر جمله را به دقت بخوانید تا ببینید چقدر در مورد شما مصداق دارد .

دانلود پرسشنامه

سرنوشت شما دست کیست ؟

عبارت های زیر نشان می دهند که افراد در مورد خود و دیگران چگونه فکر می کنند. هر عبارتی را با دقت بخوانید، سپس با استفاده از اعداد زیر، میزان موافقت یا مخالفت خود را با آن مشخص کنید

دانلود پرسشنامه

تست شخصیت مینه سوتا ، فرم کوتاه

پرسشنامه ۷۱ جمله است هریک از جملات را به دقت بخوانید و درستی آن را در مورد خودتان با درج علامت (×) در پاسخنامه مشخص کنید. هر مورد که علامت (×) نداشته باشد پاسخ شما “خیر” محسوب خواهد شد.

دانلود پرسشنامه

پرسشنامه عزت نفس

هر یک از جملات زیر را با دقت بخوانید. به جمله ای که شمارا به همان صورتی که خودتان احساس می کنید، تبیین می کند، پاسخ “بلی” و در غیر اینصورت پاسخ “خیر” بدهید. پاسخ خوب یا بد، صحیح یا غلط وجود ندارد، بلکه نوع پاسخ مطرح است. جملات را سریع بخوانید و بلافاصله پاسخ دهید.

دانلودذ پرسشنامه

پرسشنامه شخصیت آیزنگ

در این پرسشنامه ۵۷ سوال درباره رفتارها و احساسات مختلف داده شده است. پس از خواندن هر سوال اگر محتوای آن درباره شما درست است، به آن پاسخ «بلی» و اگر محتوای سوال در مورد شما صدق نمی کند، به آن پاسخ«خیر» بدهید. هیچ سوالی را بدون پاسخ نگذارید.

دانلود پرسشنامه

پرسشنامه رضایت زناشویی

این پرسشنامه شامل جملاتی درباره جنبه های مختلف زندگی شماست که ممکن است با آن موافق یا مخالف باشید .هر جمله را به دقت بخوانید و سپس میزان موافقت یا مخالفت خود را با علامت (*) مشخص کنید. توجه داشته باشید جواب صحیح یا غلط وجود ندارد.

سعی کنید حتی الامکان از پاسخ به مورد “نه موافق و نه مخالف” خودداری کنید. فقط وقتی این مورد را علامت بزنید که در موافق یا مخالف بودن خود نسبت به یک جمله کاملا شک و تردید داشته باشید .

دانلود پرسشنامه

پرسشنامه تمایز یافتگی خود

این سوالات مربوط به افکار و احساسات شما درباره خودتان و ارتباط شما با دیگران است. لطفا هر عبارت را به دقت بخوانید و تصمیم بگیرید که چقدر یک عبارت به طور کلی در مورد شما صحیح است. بر اساس مقیاس زیر دور شماره یا گزینه مرتبط دایره بکشید.

دانلود پرسشنامه

مقیاس نیاز به شناخت

هر یک از گویه های آزمون زیر را با انتخاب یک عدد از مقیاس زیر و نوشتن آن بعد از گویه انجام دهید.

دانلود پرسشنامه

مقیاس نگرش فرزند نسبت به مادر

توجه: این پرسشنامه برای کودکان کمتر از ۱۲ سال توصیه نشده است.

این پرسشنامه برای اندازه گیری میزان رضایت شما از رابطه با مادرتان تهیه شده است. لطفا با مشخص کردن یکی از اعداد زیر در کنار هر عبارت، به آن پاسخ دهید

دانلود پرسشنامه

مقیاس نگرش فرزند نسبت به پدر

توجه: این پرسشنامه برای کودکان کمتر از ۱۲ سال توصیه نشده است.

این پرسشنامه برای اندازه گیری میزان رضایت شما از رابطه با پدرتان تهیه شده است. لطفا با مشخص کردن یکی از اعداد زیر در کنار هر عبارت، به آن پاسخ دهید

دانلود پرسشنامه

مقیاس عشق هاتفیلد و اسپریچر

آیا لیلی و مجنون واقعی شما هستید؟ مقیاس “هاتفیلد” و ” اسپریچر” ۳۷ ماده

به کسی فکر کنید که در حال حاضر عاشق او هستید یا به آخرین کسی فکر کنید که او را دوست داشتید. برای نمره گذاری پاسخ های خود، از مقیاس زیر کمک بگیرید.

دانلود پرسشنامه

مقیاس رویدادهای رابطه نامزدی

در اینجا فهرست رویدادهایی آمده که در بسیاری از روابط رخ می دهد. اگر هر یک از این رویدادها در رابطه شما رخ داده است در مقابل آن “ص” صحیح و اگر رخ نداده است “غ” (غلط) بنویسید.

دانلود پرسشنامه

مقیاس خود گسستگی

عبارتهایی داده شده است که در آنها پاسخ صحیح یا غلط وجود ندارد. با توجه به مقیاس زیر پاسخ خود را انتخاب کنید.  لطفا تا جایی که ممکن است هیچ موردی را بدون پاسخ نگذارید

دانلود پرسشنامه

مقیاس خود سنجی اضطراب زانک S.A.S

عبارتهایی که در مورد شما صادق است با توجه به مقیاس زیر ، انتخاب کنید

دانلود پرسشنامه

مقیاس خود اثر بخشی

جمله های زیر احساسات و واکنش های افراد را در موقعیت های مختلف توصیف می کنند. هر جمله را با دقت بخوانید و مشخص کنید که تاچه حد با هر جمله موافق هستید. برای این کار از یک مقیاس ۱۴ درجه ای استفاده کنید که در آن ۱ نشان دهنده “کاملا مخالف” و عدد ۱۴ نشان دهنده “کاملا موافق” است. دانلود پرسشنامه

مقیاس انگیزش تحصیلی هارتر

پاسخ آزمودنی ها در یک طیف ۵ درجه ای لیکرت (۱= هیچ وقت الی ۵= تقریبا همیشه) ثبت می شود.

دانلود پرسشنامه

مقیاس انسجام خانوادگی

عبارتهایی درباره ارتباط شما و والدین تان داده شده است با توجه به مقیاس زیر پاسخ خود را انتخاب کنید. لطفا تا جایی که ممکن است هیچ موردی را بدون پاسخ نگذارید.

دانلود پرسشنامه

در زیر تعدادی گویه درباره سازمان شما مطرح شده است، هرکدام را که موافق هستید با علامت * مشخص کنید .

. دانلود پرسشنامه

مقیاس افسردگی، اضطراب، استرس

تعدادی از عبارت هایی که مردم برای تعریف خود از آنها استفاده می کنند در زیر آمده است.هریک از عبارتها را بخوانید و سپس با توجه به مقیاس زیر عددی را بنویسید که نشان می دهد شما همین الان، یعنی در این لحظه چه احساسی دارید. هیچ پاسخی درست یا غلط نیست. وقت زیادی را صرف هیچ عبارتی نکنید. بلکه پاسخی دهید که به نظرمی رسد به بهترین وجه احساسات شما را در حال حاضر توصیف می کند.

دانلود پرسشنامه

مقیاس افسردگی زونگ

به هریک از عبارات زیر، بر اساس وضعیت کنونی خود رتبه دهید.

دانلود پرسشنامه

مقیاس افسردگی دانشجویان

مقیاس اعتماد بین شخصی – زنان

جملات زیر بیانگر نظرات و احساساتی هستند که شما ممکن است در مقابل فرد دیگری داشته باشید. شخص معینی را در نظر بگیرید که اعتماد زیادی به او دارید، کسی که او را با نام “…….” مشخص می کنیم . با استفاده از اعداد زیر مشخص کنید که تا چه حد با هر جمله موافق یا مخالف هستید، توجه داشته باشید که نسخه های آزمون برای مردان و زنان متفاوت است.

دانلود پرسشنامه

مقیاس اضطراب وجودی

هر یک از جمله های زیر را بخوانید، اگر جمله با آن چه احساس می کنید یا با آن چه باور دارید مطابقت کرد، پاسخ “صحیح” به آن بدهید، اما اگر با آن چه احساس می کنید یا باور دارید، مطابقت نکرد به آن پاسخ “غلط” بدهید.

دانلود پرسشنامه

مقیاس اشتیاق برای برقراری ارتباط

در زیر، دوازده موقعیت برقراری ارتباط آمده است. موقعیت هایی را که در آن ها احتمالا به برقراری ارتباط تمایل داشته اید انتخاب کنید.

دانلود پرسشنامه

قیاس قدرت من – نظریه فروید

ماده آزمون های زیر از مقیاس ” قدرت من “، “بارون ، ۱۹۵۳” اقتباس شده است. به هر گویه پاسخ “درست” یا “نادرست” بدهید.

دانلود پرسشنامه

سیاهه انگیزه ها ِ طبقه بندی مزلو

به فعالیت هایی که در طول ۲ یا ۳ هفته گذشته به آن ها پرداخته اید فکر کنید. سپس فهرست نیازهایی که در ذیل آمده اند را بررسی کنید. سپس مواردی را که احساس لازم است و بر اساس مقیاس زیر “میزان تلاش برای ارضا” و ” میزان رضامندی” از ارضا را مشخص کنید

دانلود پرسشنامه

در بسیاری از فرهنگ ها خشم و پرخاشگری نیروهای مثبتی در امور انسانی تلقی نمی شوند. اما بدون توجه به فرهنگ اشخاص، همه باید بتوانند خشم خود را به شکلی سازنده در مسیر درست بیندازند. متأسفانه تنها معدودی از ما آموخته ایم که این کار را انجام دهیم .

دانلود پرسشنامه

پرسشنامه افکار خودکار

موارد که در زیر ذکر شده اند، افکاری هستند که به ذهن افراد خطور می کنند. هر مورد را بخوانید و مشخص کنید که طی هفته گذشته چند بار به ذهنتان خطور کرده است
دانلود پرسشنامه

پرسشنامه پرخاشگری AGQ

لطفا جملات زیر را با دقت بخوانید و با توجه به مقیاس زیر ، گزینه ای را که بیشتر با ویژگی های شما انطباق دارد ، انتخاب کنید .
دانلود پرسشنامه

بالا